neděle 8. září 2013

NávštěvaS povzdechem se odvrátil od výlohy knihkupectví, kde kraloval jeho nový bestseller. Před ním byla nejistá cesta, a přestože věděl, že už ji jednou absolvoval, nemohl se zbavit pochybností. Opravdu vypočítal množství otáček správně?
Doma si dal na kuráž panáka whisky. Bohužel jeho vedlejším účinkem byly vzpomínky.
Tehdy se vyškobrtal z krbu celý rozlámaný a znechucený a praštil sebou na pohovku v hale. Naštěstí Krátura si za tři týdny bystrozorského výcviku už zvykl, proto čekal připravený s lektvary a léčivými mastmi na jeho bolístky. Špatnou náladu zaháněl jedině alkohol.
„Vím, čím procházíš!“ Vyděsil ho záhadný hlas. Okamžitě tasil hůlku, ale nikde nikdo. „Nelekni se.“ Najednou se před ním zhmotnil muž, prošedivělé vlasy, brýle a za nimi tak známé zelené oči. Jeho starší já.
„Neustálý boj, závist, všechna ta buzerace a šikana otráví každého. A ty jsi na nejlepší cestě stát se alkoholikem, protože to nezvládáš. Tak jsem tady, abych tě zachránil,“ oznámil.
„Také jsi měl návštěvu?“ Zajímal se mladík.
„Samozřejmě. Bez impulsu z budoucnosti bych nenašel odvahu se vším seknout a vydat se na cesty. Pět let jsem se toulal s báglem po světě. Po návratu jsem se vrhl na psaní. Tenhle měsíc jsem vydal pátou knihu."
„A o čem píšu?“
„Fantasy. V první knize jsem se inspiroval Artušem. Druhá kniha byla o boji s fantastickými příšerami, něco jako Lockhartovy příběhy upravené pro mudly. Další zase vycházely z kouzelnických dějin.“
Harry chtěl ještě vyzvědět spoustu věcí, ale jeho starší já už muselo domů. Druhý den se odhlásil z výcviku a za týden už coural uličkami Carcassonne. 
Vše, co předpověděl návštěvník, se splnilo. A dokonce i něco víc. Odjezd znamenal definitivní tečku za vztahem s Ginny, ale po návratu našel odvahu sblížit se Severusem. Jsou spolu dosud.
Dnes nastal den D. Dopil poslední lok a začal otáčet obraceč času.

Žádné komentáře:

Okomentovat